Pozostałe meble dziecięce

Maluchy potrzebują wyjątkowej troski ze strony rodzica i starszego rodzeństwa.

 

Czasami jednak muszą zostać na dłuższą chwilę same i wtedy pomocne okazują się kojce dla dzieci. Czy warto zdecydować się na ich zakup? Oczywiście, że tak. Chociaż zdania na ich temat są podzielone, to tego typu mebel w pokoju malucha jest niezwykle potrzebny.


Kojec dla dzieci może mieć kształt owalny, kwadratowy lub nieforemny, ale zawsze jest bezpieczny. Maluszek będzie miał wygodne i przytulne lokum na czas Twojej nieobecności. Drewniane szczebelki lub ścianki z materiałowej siatki stanowią idealne zabezpieczenie przed upadkiem, zwierzakami czy niesfornym rodzeństwem. Co więcej, Twoja pociecha będzie uczyć się samodzielnie spędzać czas, wypełniając go zabawą i obserwowaniem przestrzeni.
Oprócz tego praktycznego mebla warte uwagi są również przewijaki dla dzieci. Niektóre z nich mają kształt niewielkiego stojaka z praktyczną półeczką. Te w kolorze białym idealnie wpiszą się w nowoczesne i skandynawskie wnętrze. Biel w połączeniu z pastelowym odcieniem ścian wygląda bardzo estetycznie.


Na półeczce położysz przydatne akcesoria dla malucha niezbędne do codziennych czynności higienicznych. Ładnie będą prezentować się ułożone w kostkę świeże ręczniki czy ubranka do przebrania.


Oprócz ww. przedmiotów niezwykle istotne są również materace do łóżeczek. Możesz dopasować je do swoich preferencji, wybierając odpowiednią grubość i materiał. Każdy z nich jest niezwykle wygodny i mięciutki, a występują w kilku rodzajach – pianka, kokos-pianka, sprężyna-kokos. Włókna kokosowe są niezwykle trwałe, higieniczne oraz antyalergiczne. Mata kokosowa gwarantuje wysoką odporność na zagniecenia i odkształcenia.